Czym zastąpić tradycyjne zasłony?

Jest wiele możliwości aranżacji okien na przykład rolety materiałowe.

Wszystko zależy od tego jakiego efektu oczekujemy oraz w jakim stylu urządzone są nasze wnętrza. Do najbardziej popularnych należą rolety materiałowe.

Wyróżniamy:

Rolety materiałowe : tradycyjne rolety z prostym jednolitym materiałem.

Rolety dzień noc w kasecie : ostatnio niezwykle modne rolety, połączenie materiału z siateczką podwójnie zwinięte na rurce.

Rolety rzymskie : również bardzo modne ostatnio, delikatny materiał zwijany tworzący

Rolety materiałowe jak sama nazwa wskazuje mogą być stosowane we wszystkich możliwych wnętrzach i aranżacjach. Spokojnie spełnią swoją rolę w trudnych miejscach na przykład w łazience jak również w kuchni czy w pomieszczeniu gospodarczym. Ich główną zaletą jest łatwość i szybkość pomiaru oraz montażu. Poradzi sobie z tym każda osoba. Rolety materiałowe posiadają również przeogromną ilość materiału do wyboru od kolorów jasnych białych po kremy szarości i czerń. Oczywiście są również materiały w żywych kolorach. Różnią się od siebie odcieniami jak również strukturą materiału. Materiał do rolet z pierwszej grupy cenowej jest stosunkowo lekko tkany. Kolory jasne lepiej przepuszczają światło a im ciemniejsze kolory tym lepsze zaciemnienie. Materiał na wymiar z grupy pierwszej jest najtańszym możliwym rozwiązaniem. Materiał z grupy drugiej jest już tkany grubiej dzięki czemu lekkie przyciemnienie pokoju możemy uzyskać już przy materiałach jaśniejszych np beże szarości brzoskwinie. Jest również bardzo przystępny cenowo. Materiał z grupy trzeciej jest grubo tkany. Posiada perłowaną strukturę, która traci się po przyłożeniu do okna. Rolety materiałowe wtedy wyglądają niezwykle elegancko. Materiał z grupy czwartej jest powleczony gumą od strony zewnętrznej i materiałem od wewnętrznej, dzięki czemu zaciemnia pomieszczenie całkowicie nawet przy jasnych materiałach. Jest to już jednak droższa opcja. Materiał z grupy piątej jest o tyle ciekawy, że posiada zewnętrzną stronę pokrytą srebrnym tworzywem a wewnętrzną materiałem. Dzięki czemu materiał również zaciemnia całkowicie pomieszczenie ale również w pogodne dni odbija promienie słoneczne.

Każdy z nas musi sobie zadać pytanie czego tak naprawdę oczekuje od rolet, zwykłego odgrodzenia od sąsiada czy może czegoś co zapewni jeszcze większy komfort użytkowania rolet.

Podziel się tym postem