Rolety zewnętrzne na indywidualny wymiar klienta

Rolety zewnętrzne dzięki swojej funkcjonalności stanowią integralną część nowoczesnych technologii budowlanych. Są doskonałym zabezpieczeniem przed słońcem, wiatrem, deszczem, śniegiem i innymi zjawiskami atmosferycznymi. Zapewniają bardzo dobrą izolację termiczną budynku, która w okresie letnim zapobiega nadmiernemu nasłonecznianiu się pomieszczeń, a w okresie zimowym przyczynia się do znacznej oszczędności energii cieplnej. Rolety okienne zwiększają również izolację akustyczną odczuwalnie obniżając poziom hałasu w pomieszczeniach. Zapewniają zachowanie prywatności i znacząco wpływają na poczucie bezpieczeństwa domowników. Wszystkie rodzaje rolet zewnętrznych opóźniają czas włamania.

Zalety rolet zewnętrznych w okresie letnim

Okna przepuszczają do 80% promieni słonecznych, doprowadzając latem do nadmiernego nasłoneczniania się pomieszczeń. Dzięki zastosowaniu rolet zewnętrznych można w łatwy sposób ograniczyć ten niepożądany efekt. W przeciwieństwie do rolet wewnętrznych, rolety okienne zewnętrzne odbijają promienie słoneczne tuż przed szybą, nie dopuszczając do nagrzewania się pomieszczenia. W okresie letnim można odczuć korzyści z zastosowania rolet zewnętrznych w postaci zaciemnienia i przyjemnego chłodu w pomieszczeniach.

Zalety rolet w okresie zimowym

Okna stanowią jedno z głównych źródeł strat ciepła w strukturze budynku (od 15 do 25%). Dzięki zastosowaniu rolet zewnętrznych można w łatwy sposób ograniczyć ten niepożądany efekt. Między oknem, a pancerzem rolety powstaje tzw. poduszka powietrzna, działająca jak dodatkowa warstwa izolująca. W okresie zimowym zmniejsza się dzięki temu zapotrzebowanie budynku na energię ( znacząco obniżając koszty jego ogrzewania - nawet o 30%)

Rodzaje rolet zewnętrznych rozróżniamy na podstawie konstrukcji i sposobu montażu:

- adaptacyjne - do istniejących budynków (natynkowe)

- podtynkowe - do nowo wznoszonych budynków lub do już istniejących (po dokonaniu zmian w obrębie nadproża)

- naokienne - do nowo wznoszonych budynków.

Rolety zewnętrzne sprzedawane przez naszą firmę powstają na bazie komponentów dostarczonych przez największego polskiego dystrybutora systemów aluminiowych dla budownictwa oraz systemów rolet i bram -  firmę ALUPROF, co zapewnia trwałość i wysoką jakość oferowanych wyrobów.