Rolety dzień noc w kasecie z prowadnicami na wymiar Sklep internetowy Sunroll

Rolety dzień noc w kasecie z prowadnicami na indywidualny wymiar.

Kaseta nie tylko dodaje wnętrzu estetyki, ale również chroni zwiniętą roletę przed zabrudzeniem i kurzem. Wykonywana jest z aluminium, które jest odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie warunków atmosferycznych. Dzięki pokryciu metalu farbą proszkową można dobrać odcień kasety do koloru ram okna, dzięki czemu doskonale się z nimi komponują. Materiał rolet również jest dostępny w szerokiej gamie kolorów i ich odcieni. Można postawić na stonowane i spokojne barwy lub urozmaicić wnętrze za sprawą soczyście kolorowych rolet. Wszystko zależy od indywidualnych upodobań naszych klientów. Aby ułatwić wybór odpowiedniego modelu, udostępniamy możliwość wysyłki darmowych próbek materiałów. Dzięki nim można sprawdzić, jak wybrane wcześniej odcienie wyglądają w konkretnym wnętrzu i jak komponują się z pozostałymi elementami wystroju - kolorem ścian, meblami i dodatkami.

Rolety dzień noc w kasecie to rozwiązanie, dzięki któremu roleta przez długi czas może pozostawać w bardzo dobrym stanie, a jej użytkownicy mogą cieszyć się fantastycznymi właściwościami takiego modelu. Rolety dzień i noc w kasecie ze względu na swój niezwykle uniwersalny charakter sprawdzają się rewelacyjnie w wielu różnych pomieszczeniach. Zachęcamy do ich montażu zarówno w przypadku mniejszych, jak i większych okien — w zależności od tego, jakie są Twoje potrzeby i oczekiwania względem takich produktów.

Czy montaż takich rolet jest problematyczny?

Przed zakupem konkretnych produktów do naszych mieszkań i domów bardzo często zastanawiamy się nad tym, czy wybór np. danych dodatków, tak jak w tym przypadku — rolet, będzie wiązał się z problematycznym montażem. Na szczęście absolutnie. Montaż rolet dzień noc w kasecie zazwyczaj nie sprawia zbyt wielu kłopotów. Jeżeli mamy do czynienia z roletami z żyłką, jedyne, co tak naprawdę należy zrobić, to odpowiednio zawiesić roletę na przygotowanym do tego skrzydle okiennym. Należy również zadbać o to, aby roleta nie miała szansy się poluzować, ani tym bardziej przesunąć w trakcie użytkowania. Prawidłowy montaż umożliwi płynną pracę rolet i nasze zadowolenie z ich zakupu. Codzienna obsługa nie powinna być problematyczna nawet dla tych osób, które wcześniej nie miały w swoich domach żadnych rolet.

Sprawdź naszą ofertę rolet w kasetach

Na klientów naszego sklepu internetowego czekają między innymi rolety z prowadnicami. Dlaczego cieszą się one ogromną popularnością? Roleta dzień noc z prowadnicami umożliwia przede wszystkim pełne zasłonięcie okien, a tym samym ich właściwe zaciemnienie. To niezwykle nowoczesne, a zarazem całkiem minimalistyczne rozwiązanie, po które bardzo chętnie sięgają właściciele minimalistycznych przestrzeni. Rolety w kasecie dzień noc doskonale sprawdzą się zarówno latem, jak i jesienią czy zimą. Podczas cieplejszych miesięcy pozwolą oczywiście skutecznie ograniczyć ilość naturalnego światła, nie doprowadzając przy tym np. do podrażniania oczu. W innych miesiącach to rozwiązanie pozwoli na przykład uchronić się przed spojrzeniami osób, które znajdowałyby się w niedalekiej odległości od naszego okna. Rolety zamontowane w sypialni wpłyną z kolei na komfortowy sen, chroniąc przed światłem latarni znajdujących się na drogach.

Roleta kasetowa dzień noc to fantastyczna propozycja zarówno do mniejszych, jak i większych domów. Duża funkcjonalność, łatwość obsługi i rewelacyjne efekty stosowania to jedne z tych zalet, które przemawiają za ich wyborem.

Rolety dzień noc w kasecie i ich popularność.

Popularność rolet dzień noc spowodowała ich ekspansję w kierunku różnych systemów roletowych. Jednym z nich są rolety w kasecie. To bardzo ciekawe i stylowe połączenie zapewniające wysoką estetykę tak zamontowanych rolet w połączeniu z eleganckim efektem wytwarzanym przez samą tkaninę dzień noc (naprzemienny materiał). Prezentowane rolety są zabudowane w kasecie – w zależności od modelu, kasety są wykonane z plastiku lub aluminium. Poniżej opisano czym się różnią i na która opcję się zdecydować.

Ważną cechą owych systemów jest rodzaj zastosowanych prowadnic. Większość systemów posiada prowadnica przestrzenne, czyli rynienki w kształcie litery „C”. Taka opcja sprawia, żadna roleta może być zazwyczaj montowana na oknach z zaokrąglonymi listwami przyszybowymi. Wystarczy nam około 1cm szerokości powierzchni płaskiej – koło klamki. Tam bowiem są przyklejane owe prowadnice, dzięki czemu omijamy niewygodne listwy.

Aranżacje w kasecie Aluminiowej czy plastiku?

Najlepszą odpowiedzią na to pytanie jest :”to zależy”. Jeśli Państwa priorytetem jest trwałość rolety, a raczej jej obudowy na pewno warto skierować się ku kasetom z aluminium. Metal zawsze jest trwalszy od plastiku. Inną zaletą tego typu rozwiązania jest mniejsza podatność na odbarwianie plastiku. Pomieszczenia w których często się gotuje, w których parowanie jest intensywnie mogą po jakimś czasie doprowadzić komponenty z PCV do delikatnego pożółknięcia.

Za kasetami z plastiku przemawiam lepsza cena. Nie można jednak odmówić im wysokiej jakości. Prawdę mówiąc nie od razu widać różnicę pomiędzy tymi roletami, a PCV ładnie się prezentuje na oknie. Jeśli zatem czynnik ekonomiczny ma dla nas znaczenie, a roleta nie znajdzie się w bardzo nieprzyjaznym środowisku, PCV okaże się praktyczniejsze i tańsze.

Przyklejane czy przykręcane na wymiar?

Jeśli nie grozi nam utrata gwarancji z powodu przykręcenie rolety do listew przyszybowych (należy się upewnić u sprzedawcy) montaż przykręcany zapewne będzie trwalszy. Ważnym warunkiem montaż tego typu rolet jest posiadanie płaskich listew przyszybowych w naszych oknach ponieważ owe systemy mają prowadnice przyklejane bezpośrednio do wspomnianych listew.

Zaletą systemów przyklejanych jest to, że nie ingerujemy inwazyjnie w strukturę okna. Po demontażu rolety pozostaje tylko dość żmudne zadanie wyczyszczenia resztek taśmy klejącej. Gdy już jednak się z tym uporamy, na oknie nie powinno być widać śladu po poprzednio zamontowanej rolecie.

System vegas classic w kasecie inwazyjnej i bezinwazyjnej - czym się różnią ?

Żaluzja w kasecie inwazyjnej osprzęt jest przykręcany do listwy przyszybowej. Taka osłona okienna jest niekompatybilna z oknami z zaokrągloną listwą przyszybową. Boki są przyklejane do ramy okiennej i nachodzą na światło szyby około 2cm. Tkanina porusza się w świetle szyby, ogranicza ją jedynie płaska listwa z boku. Z reguły wywietrznik nie koliduje z roletą.

Pomiar: wysokość i szerokość światła szyby + szerokość światła szyby wraz z listwami przyszybowymi.

W systemie bezinwazyjnym jest ona kompatybilna z każdym rodzajem okna. Osprzęt przyklejany do skrzydła okiennego. Boczne osłony przyklejane do ram okiennych, nie nachodzą one na światło szyby. Tkanina porusza się przed oknem (w prowadnikach). Wywietrznik w większości przypadków nie koliduje z systemem. Montaż będzie możliwy, jeżeli pod wywietrznikiem znajduje się jeszcze około 3-4 cm ramy okiennej. Pomiar: wysokość i szerokość światła szyby wraz z listwami przyszybowymi. Dzięki nim możesz wpuścić więcej światła do pomieszczenia. System jest dopasowany do potrzeb klientów. Karnisz z firaną będzie dopełniał całą aranżacje wnętrza.

Podziel się tym postem

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tej chwili